Mioduski: kontrakt za mniej niż 200 milionów będzie porażką!

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font
Adam Godlewski - Krótka Piłka
Niedziela, 07 Maj 2017 15:01

Nowe porządki w Legii stały się faktem, również w kwestii polityki informacyjnej. W minionym tygodniu uczestniczyłem w premierowym prasowym śniadaniu czwartkowym, a takie spotkania mają być - co szczególnie podkreślał Dariusz Mioduski - organizowane regularnie; choć nie co tydzień. Na dzień dobry nowemu prezesowi i 100-procentowemu udziałowcowi sportowej spółki w jednej osobie asystował trener Jacek Magiera. I trzeba przyznać, iż obaj - mimo że właściciel nie był podobno wielkim zwolennikiem zatrudnienia w ubiegłym roku akurat Magica - mówili jednym głosem. Zarówno w kwestii reformy systemu szkolenia, zapatrywań na kształt rozgrywek ligowych w Polsce, a także transferów w letnim okienku. Podstawowy wniosek jest zatem taki, że kibice mistrza Polski mogą spać spokojnie, bo klubu na pewno nie czeka rewolucja. Ani żadne nieprzemyślane ruchy. Nawet nad polityką kadrową pochyla się co najmniej siedem osób, które już teraz chcą wypracować kompromisowe rozwiązania w sprawie angaży. Po to, aby zminimalizować transferowe ryzyko.

Vadis Odjidja-Ofoe, Michał Pazdan i Guilherme - to w komplecie zawodnicy, których zatrzymanie przy Łazienkowskiej będzie priorytetem Legii. Co jednak nie oznacza, że gdyby pojawiły się korzystne propozycje z innych klubów, to na sto procent cały tercet po wakacjach nadal będzie grał w Warszawie. Mioduski nie chce doprowadzać do płacowych kominów, ma natomiast w planach regularne wprowadzanie wychowanków do kadry. Najwyżej jednak dwóch rocznie, a i to tylko wówczas, gdy będą spełniać kryterium jakości, nie zaś tylko wiekowe. 

Zresztą w stołecznym klubie zmieni się nie tylko model szkolenia w akademii, ale też usytuowanie zespołu rezerw, który zostanie odłączony od najstarszych juniorów z CLJ. Od nowego sezonu będzie przestawiony na ścieżki oraz schematy identyczne, jak stosowane w pierwszej drużynie. Magiera zadeklarował także, że plan dla „dwójki" będzie zakładał awans do drugiej ligi. Najlepiej jeszcze w tym roku, gdyż wszystkim w Legii zależy, żeby młodzi zawodnicy byli ogrywani w seniorskiej piłce nie tylko na wyższym poziomie, ale i na lepszych boiskach. A także przy bardziej wypełnionych trybunach. 


- Maciej Wandzel pozostanie przedstawicielem Legii w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy SA tylko do końca obecnej kadencji. We wrześniu w nowym rozdaniu będziemy mieli już innego reprezentanta w tym gremium - oświadczył Mioduski. - I nie będziemy zabiegać o to, aby w ligowej spółce rozdawać karty. To Legii nie jest do niczego potrzebne. Może to idealistyczne podejście, ale wierzę, że ESA będzie przyciągała najlepszych ludzi z wszystkich klubów, i dzięki temu wszyscy zaczniemy się szybciej rozwijać. Na pewno teraz nikt z naszego klubu nie będzie dążył do konfrontacji z PZPN, nastawiamy się na harmonijną współpracę z prezesem Zbigniewem Bońkiem. Personalne przepychanki, do których dochodziło w przeszłości były szkodliwe zarówno dla Legii, jak i całej polskiej piłki. Aby gonić europejskich rywali, musimy podwyższać poziom szybciej niż oni. Co jest możliwe tylko wówczas, gdy w kraju wszyscy będziemy grać do jednej bramki. 

Mioduski jest zdania, że najlepszym rozwiązaniem służącym podniesieniu poziomu w ekstraklasie byłoby okrojenie liczby uczestników w rozgrywkach, nawet do dwunastu. Nie ma jednak złudzeń, że ze względów politycznych takie rozwiązanie nie zostanie wprowadzone; będzie zatem optował za niepowiększaniem ligi. Z uwagi na brak piłkarskiej jakości, który jest zauważalny nawet przy 16 drużynach w ekstraklasie. - Najbardziej rozsądna opcja na dziś to zachowanie formuły ESA 37 bez podziału punktów po rundzie zasadniczej - zadeklarował właściciel Legii. - Sprzedaż praw telewizyjnych w nowym rozdaniu powinna przynieść wpływy rzędu co najmniej dwustu milionów za sezon. Niższy kontrakt byłby ogromną porażką ligowej spółki i klubów. 

Zatem - wygląda na to, że zarząd Ekstraklasy SA czeka nie lada wyzwanie. 


ADAM GODLEWSKI

Mioduski: kontrakt za mniej niż 200 milionów będzie porażką!
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
10 kolejka
 
  Więcej  

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji