Ekstraklasowa kwadratura koła

Drukuj Email
Niedziela, 23 Kwiecień 2017 11:04
Kulminacja sezonu zasadniczego w Lotto Ekstraklasie trzymała w napięciu do 95. minuty meczu w Gdyni, gdy Jose Kante skutecznie wykonał rzut karny i poprzestawiał tabelę na pozycjach 8., 9. i 10. W sumie pięć zespołów w 30. kolejce walczyło o trzy miejsca w grupie mistrzowskiej, co wyeliminowało tzw. spokojny środek. Zatem reforma ESA37 w tym względzie po raz kolejny zdała egzamin. OK., kształt rozgrywek nie jest klasyczny, z angielskiej, czy niemieckiej perspektywy jest mocno udziwniony, ale skoro nie możemy liczyć na porównywalną jakość, dobrze chociaż, że przyjęta w ostatnich latach formuła dodaje - czy wręcz wymusza - atrakcyjność na tym etapie rywalizacji. Zatem nie ma sensu narzekać, że została utrzymana na kolejny sezon.
Więcej…
 

Wzruszenie w Dortmundzie. Legijny desant w Sosnowcu? Sędziowski talent z BOR

Drukuj Email
Piątek, 21 Kwiecień 2017 19:00
W Poznaniu – zupełnie nieprzypadkowo w okolicach ulicy Bułgarskiej – można usłyszeć, że niedawni udziałowcy Legii Warszawa, Maciej Wandzel oraz Bogusław Leśnodorski, szykują się do przejęcia Zagłębia Sosnowiec - między innymi o tym pisze w swojej "Krótkiej Piłce" Adam Godlewski.
Więcej…
 

Dość tej skandalicznej polemiki!

Drukuj Email
Wtorek, 18 Kwiecień 2017 23:46
Hiszpańscy giganci najwyraźniej uparli się podczas wiosennej sesji Ligi Mistrzów, aby dostarczyć argumentów, że wprowadzenie VAR we współczesnym futbolu jest już... spóźnione. I to mocno.
Więcej…
 

Krótka Piłka: Nowa ksywa dla Lewego i zadziwiająca Craksa

Drukuj Email
Piątek, 07 Kwiecień 2017 14:28
Wszystko wskazuje, że Robert Lewandowski najwyższą formę w bardzo udanym sezonie, w którym już w 43 rozegranych meczach zdobył 44 bramki, przygotował na najbardziej właściwy moment. Do szlagieru z Realem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów kibice odliczają już przecież tylko dni, które będą niezwykle niespokojne dla trenera Zinedine’a Zidane’a i obrońców zespołu z Madrytu.
Więcej…
 

Gratulacje i życzenia dla Zbigniewa Bońka

Drukuj Email
Czwartek, 06 Kwiecień 2017 09:36
Zbigniew Boniek został członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA, co bez wątpienia jest dużym sukcesem dyplomacji PZPN i podkreśla pozycję "Zibiego" w międzynarodowym światku piłkarskim i jego formalnych strukturach. Właściwie od wyboru na pierwszą kadencję w krajowej federacji - i to nie tylko totumfaccy prezesa - podkreślali, że w kuluarach kongresów FIFA i jej europejskiej agendy Boniek nie tylko cieszy się popularnością, ale potrafi też zyskać posłuch. Świadomy tych przymiotów szef PZPN już we wrześniu ubiegłego roku na łamach „PN" zadeklarował, że wystartuje w wyborach do KW. Co oznaczało, że czuje się bardzo silny (do składania takich stanowczych deklaracji przed elekcjami, przed którymi nie był pewien końcowych rozstrzygnięć nigdy nie był przecież skłonny). Wczorajsze głosowanie w Helsinkach tylko potwierdziło dobry humor i pewność siebie Bońka - czwarta lokata w 12-osobowej stawce ubiegającej się o osiem miejsc to wynik naprawdę bardzo dobry. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ostatni Polak - i jedyny przed "Zibim" - Leszek Rylski we władzach europejskiego futbolu zasiadał pół wieku temu.
Więcej…
 

Krótka Piłka: Horror ze szczęśliwym zakończeniem

Drukuj Email
Piątek, 31 Marzec 2017 17:00
Nie obyło się bez chaotycznej i niedokładnej gry w pierwszej połowie, ale prawdziwych facetów – jak chce klasyk – poznaje się po tym, jak kończą, a nie zaczynają. A biało-czerwoni finiszowali tak, jak wszyscy kibice w Polsce oczekiwali.
Więcej…
 

Wynik z Czarnogórą cieszy. Tylko dlaczego nastąpił nawrót choroby?

Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 11:51
Zwycięzców też się sądzi, a przynajmniej powinno. Zresztą to najlepszy moment do przedstawienia krytycznych uwag, bo podobno wówczas winowajcy są najbardziej skłonni do ich przyswojenia. Fajnie, że Adam Nawałka ponownie okazał się fartownym selekcjonerem. A jeszcze lepiej, że w meczu, w którym długimi momentami nic się biało-czerwonym nie kleiło, i zamiast pomysłu na grę po naszej stronie był wyłącznie chaos udało się wygrać.
Więcej…
 

Jeśli się nie zasiedzą, to zdobędą Podgoricę

Drukuj Email
Niedziela, 26 Marzec 2017 19:40

Polscy piłkarze nie przekonają się w niedzielę, ile dla zespołu Ljubisy Tumbakovicia wart jest Stevan Jovetić. Trudno cieszyć się z cudzego nieszczęścia, nie sposób jednak nie zauważyć, że ofensywna formacja Czarnogórców - dowodzona właśnie przez piłkarza aktualnie zarabiającego na życie w Sewilli - to ich atut. W grupie E tylko biało-czerwoni wbili więcej goli w czterech dotychczasowych spotkaniach, a z dziewięciu trafień Dzielnych Sokołów aż trzy były autorstwa Joveticia. Selekcjoner gospodarzy będzie zatem musiał mocno pogłówkować nad taktyką, w kadrze nie ma przecież drugiego goleadora zbliżonej klasy. Kto zatem, i w jakiej konfiguracji będzie wspierał Fatosa Beciraja?

Więcej…
 

Krótka Piłka: Shakira zaśpiewa dla Listkiewicza

Drukuj Email
Piątek, 17 Marzec 2017 16:55
Rewanżowy mecz Barcelony z PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów przejdzie do historii. Szkoda, że głównie za sprawą sędziego Deniza Aytekina, który mylił się tylko na niekorzyść zespołu z Francji, a dodatkowo - jak doniósł „Le Parisien" - odnosił się do słusznie protestujących graczy Unaia Emery'ego w sposób ordynarny.
Więcej…
 

Szanowni sędziowie - nie warto iść tą drogą

Drukuj Email
Piątek, 10 Marzec 2017 15:33

Źle się dzieje w światku polskich sędziów, czego najlepiej dowodzi list wystosowany po 23. kolejce Lotto Ekstraklasy przez przewodniczącego PKS Zbigniewa Przesmyckiego do arbitrów. Główna teza sprowadza się bowiem do konsekwentnej postawy wobec tak zwanych wybuchowych trenerów, która jest wymagana nie tylko od szefów zespołów delegowanych na poszczególne spotkania, ale także od arbitrów technicznych. Po lekturze pisma można by więc odnieść wrażenie, że podstawowym problemem w lidze jest niestosowne lub wręcz nieobyczajne zachowanie niektórych szkoleniowców i innych osób zasiadających na ławkach rezerwowych. Tymczasem wystarczy przyjrzeć się tylko trzem rozgrywanym w pierwszej kolejności meczom 24 serii spotkań w najwyższej lidze, żeby dojść do wniosku, iż największe zło tkwi jednak zupełnie gdzie indziej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 41

 
Wyniki
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
31 kolejka
 
  Więcej  

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji