Największe piłkarskie forum w polskim internecie

Formuła 1

Dział poświęcony wszystkim dyscyplinom sportowym poza piłką nożna

Moderator: Moderatorzy

Postprzez miniu86 » Pn kwi 19, 2010 13:28:25

iker napisał(a):Pewnie to by pasowalo Ecclestonowi, ogladalnosc by wzrosla, profity by wzrosly, interes by dalej sie krecil.

W takich klimatach właśnie się wypowiadał :D

Wydaje mi się, że wczorajszy safety car też miał uatrakcyjnić wyścig. Co prawda to tylko moje takie dywagania, ale wcale bym się nie zdziwił.
"Po podaniu ręki Milaniście, myję ją. Po podaniu ręki Juventino, liczę swoje palce"
Peppino Prisco
miniu86
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez nadal77 » Pn kwi 19, 2010 16:33:17

GP w Chinach za nami. Kubica mimo nie udanego startu , szybko zaczął odrabiać straty. Świetna decyzja Renault podczas deszczu gdy to postanowili nie wymieniac opon. Polak odrazu uzyskal wieksze przewage nad pozosatłymi a sam zajmował świetną 3 pozycje. Niestety w druga strone zadziałali sedziowie , ktorzy nie potrzebnie wprowadzili safety car. Kawałki skrzydla bolidu Alguersuariego lezaly poza torem , nie stanoiwilyby zadnego problemu do ich ominiecia. Przez decyzje Robert stracił cała wypracowana przewage, na prostej niemiał szans z Hamiltonem a pozniej dał sie wyprzedzic takze Alonso. Swietnie za to bronił sie przed Vettelem. Pietrow wkoncu dojechał do mety i to w jakim stylu , najpierw świetnie wyprzedził Shumachera a nastepnie Marka Webbera i zajał bardzo dobre 7 miejsce. Rosjanin udowadnia ze jednak jest dla miejsce w F1. Button wygrywa i poza niepewna koncowke , caly czas utrzymywał przewage. Drugi Hamilton to osobna sprawa. Amerykanin dostał tylko nagane za akcje z Vettelem.
Fajnie sie to układa , najpierw dublet zdobyli Ferrari pozniej Red Bull, moze przyjdzie czas i na Renault? Nastepny wyscig w Barcelonie.
Juve 4ever!
nadal77
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez -Tobi- » Pn kwi 19, 2010 16:48:55

nadal77 napisał(a):Drugi Hamilton to osobna sprawa. Amerykanin dostał tylko nagane za akcje z Vettelem.

Amerykaninem to on nie jest ale jakby był to oglądalność by pewnie jeszcze wzrozła :wink:
nadal77 napisał(a): moze przyjdzie czas i na Renault?

Takie rzeczy to tylko na deszczu, a i w takich okolicznościach będzie trudno, póki co cieszą regularne punkty Kubicy i wreszcie ukończony wyścig Petrowa w dodatku na punktowanej pozycji

Nie widziałem drugiej połowy wyścigu, a widzę, że Hamilton miał tylko sekundę straty do Buttona i ciekawi mnie czy próbował go atakować czy też spokojnie dojechali po dublecik
-Tobi-
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez iker » Pn kwi 19, 2010 18:14:26

Hermanos Rodriguez napisał(a):Mówiąc poważnie, McLaren to obok Ferrari najdłużej startujący w F1 i najbardziej wpływowy team. Nic dziwnego, że jest na szczególnych prawach. Podobnie bywa w rundach eliminacyjnych Ligi Mistrzów, gdzie wielkie kluby zawsze są traktowane łagodniej niż te mało komu znane, bo ich odpadnięcie oznacza duże straty finansowe nie tylko dla nich samych, ale też dla reklamujących się za ich pośrednictwem firm, dla telewizji, itp. Podobnie jest w przypadku czołowych teamów Formuły 1, tu zresztą kasa odgrywa chyba jeszcze większą rolę niż w piłce nożnej. Nic dziwnego, że Ferrari i McLaren traktowane są łagodniej niż należy, interes musi się kręcić.

I po mojemu jest to wlasnie jeden z glownych minusow zachowania Ecclestona, nie mozna zapominac, ze oprocz Ferrari i McLarena sa rowniez ci mniejsi i ci maluczcy i to wlasnie walka za plecami wielkiej dwojki jest bardzo czesto glowna atrakcja wyscigow.
Moge sie zalozyc, ze polowa z ogladajacych wczorajszy wyscig i to nie tylko w naszym kraju trzymala kciuki za czterech kierowcow jadacych na slickach po mokrym torze i do tego jadacych na czele stawki, jedni pewnie im kibicowali, drudzy czekali az ktoremus noga sie podwinie, kolejni czekali pewnie na to, czy zacznie mocniej padac i czy liderzy zmienia taktyke. Jakies emocje napewno temu towarzyszyly, az nie pojawil sie lewy safety car i wszystko popsul. Pal licho to, ze popsul rowniez wyscig Kubicy, popsul poprostu ten dreszczyk emocji. Ja nie ukrywam bylem tym bardzo zawiedziony.

-Tobi- napisał(a):Nie widziałem drugiej połowy wyścigu, a widzę, że Hamilton miał tylko sekundę straty do Buttona i ciekawi mnie czy próbował go atakować czy też spokojnie dojechali po dublecik

Wygladalo to tak, najpierw mocno nadgonil dystans do Buttona, pozniej jak to u Hamiltona bywa zaczely sie problemy z oponami i przewaga obecnego mistrza swiata wzrosla. Na kilka okrazen przed koncem wyscigu problem z oponami zaczal doskwierac rowniez Jensonowi i wykorzystal to Hamilton znacznie zblizajac sie do lidera. Podczas ostatniego okrazenia dostal komunikat z boksu "Lewis jestesmy na ostatnim okrazeniu, jest dobrze i masz dojechac do mety" (nie pamietam dokladnie wszystkich slow, ale sens jest zachowany), gdyby nie to to zapewne obejzelibysmy jeszcze jakis atak na pierwsza pozycje.

Wracajac do "swietej krowy" Hamiltona to naprawde dziwi mnie brak innej reakcji niz reprymenda, zwlaszcza, ze juz przed wczorajszym wyscigiem skarzyli sie na niego inni kierowcy i wowczas tez dostal slowna reprymende za jazde slalomem podczas pojedynku z Petrowem w przedostatnim wyscigu.

BTW Hermanos slyszales cos o powrocie KERSu w przyszlym sezonie, jesli tylko wszystkie teamy sie na to zgodza ? Podobno Renault (sam Kubica juz nie) jest tym mocno zainteresowane.
piszesz do mnie na gg, przedstaw sie nickiem, nie przedstawisz sie, nie licz na odpowiedz.
iker
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Ficu » Cz kwi 22, 2010 09:42:21

Dunkel napisał(a):Ficu napisał(a):
I cała przewagę szlak trafił.

szlag, było już.

A no tak, zapomniałem #-o :wink:
Ficu
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Hermanos Rodriguez » Cz kwi 22, 2010 17:39:50

iker napisał(a):BTW Hermanos slyszales cos o powrocie KERSu w przyszlym sezonie, jesli tylko wszystkie teamy sie na to zgodza ? Podobno Renault (sam Kubica juz nie) jest tym mocno zainteresowane.

Nie dziwię się że jest zainteresowane, ponoć wydali sporo kasy na rozwój systemu KERS zanim stało się jasne że w sezonie 2010 będzie trzeba obejść się bez niego. Z jednej strony na ponowne wprowadzenie KERS-u mogą się nie zgodzić mniejsze teamy, bo dla nich to dodatkowe wydatki, z drugiej na standardowego dostawcę (którym miałaby zostać firma Magnetti Marelli, współpracująca z Renault) mogą się nie zgodzić silniejsze zespoły, bo to oznaczałoby przybycie potencjalnych konkurentów do tytułu mistrzowskiego. Sądzę jednak, że prędzej czy później trzeba będzie ten KERS przywrócić, bo silniki spalinowe powoli docierają do kresu swych możliwości technologicznych. A przestawienie się na tego rodzaju namiastkę napędu hybrydowego to dobry początek. :wink:
Hermanos Rodriguez
Użytkownik
Użytkownik

Re: Formuła 1

Postprzez Lukasc22 » So cze 21, 2014 01:12:41

Jest tu jeszcze jakiś miłosnik Formuły-1? Miałem nadzieję, że po osłabnięciu Red Bulla sezon będzie ciekawszy, ale teraz zwycięstwa uzurpował Mercedes, a Ferrari znowu zawodzi. Cieszą jednak ekologiczne zmiany w F-1.
W Polsce: Legia Warszawa
Na Litwie: Polonia Wilno (bankrut)
W Europie: Real Madryt i Manchester United
Zapraszam na swojego bloga! http://www.mateball.com/Lukasc22
Lukasc22
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Paczek24 » Wt sty 06, 2015 09:57:47

Ja tam cały czas licze ze Giermaziak pojedzie w F1 .Wtedy powrócą te wspaniałe czasy jak za czasów Kubicy.
Paczek24
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mistroz » Śr sty 07, 2015 08:58:42

Ja tak samo mu kibicuje, miejmy nadzieję, że będzie dobrze. A dobre czasy na pewno powrócą.
Mistroz
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez mkoleda » Pt sty 16, 2015 10:35:02

Oglądaliście w sezonie 2010 Kubica jeździł bolidem Renault R30, a jego partnerem zespołowym był Witalij Pietrow. Świetny rajd.
mkoleda
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez diasxa » Cz lis 12, 2015 11:37:23

Ostatnio F1 coraz mniej oglądane przez ludzi w PL.
diasxa
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Piotr Kułaga » Pt gru 11, 2015 21:28:45

ja bym oglądał, ale nigdy nie wiem kiedy leci i na jakim programie niestety, co prawda gdyby Polak w f1 startował to oglądalność była by zdecydowanie większa
Nie wiesz co Cię czeka za rogiem
Piotr Kułaga
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez fabian_22 » Cz sty 28, 2016 00:19:54

Niestety już żaden Polak nie startuje w Wyścigach Formuły 1. Szkoda bo bardzo fajnie mi się oglądało wyczyny Polaka. W polsacie też już nie puszczają F1 a szkoda.
fabian_22
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez epowinska » Cz kwi 14, 2016 12:28:27

Zgadzam się z Tobą fabian_22. W chwili obecnej kibicuję Hamiltonowi i coś mnie się wydaje, że długo pozostanę wiernym kibicem.
epowinska
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez keki20 » Śr lip 26, 2017 22:35:42

No to co, Robert wróci? Wciąż biorą go na testy, teraz będzie jeździł aktualnym bolidem. Dodatkowo, Renault za mocnych kierowców nie ma, może się okazać, że Kubica będzie jeździł szybciej. Tyle, że... no właśnie. Czy zaryzykują obsadzenie bolidu kierowcą, który, nie oszukujmy się, nie ma w pełni sprawnej drugiej ręki? Serwis Forbet pozwala obstawiać powrót Roberta do F1. Nie - 1,55. Tak - 2,10. Jeszcze kilka tygodni temu, kurs na tak wynosił ponad 4zł. Wszystko idzie w dobrą stronę. Niech wróci i jeszcze pokaże trochę pięknej jazdy.
keki20
Użytkownik
Użytkownik

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportowe