Największe piłkarskie forum w polskim internecie

Halloween

Archiwalne wpisy z działu Inne

Moderator: Moderatorzy

Halloween

Postprzez molnar » Cz paź 30, 2014 12:40:01

Zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością[1]. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki itp.Jedni mowia ze to fajne w Polsce,inni ze to kpina z zmarlych,co o tym sadzicie?
molnar
Użytkownik
Użytkownik

Re: Halloween

Postprzez Barto » Pt paź 31, 2014 16:48:39

Jestem pod wrażeniem jak pięknie to napisałeś. Te wielkie litery, kropki, przecinki i polskie znaki. Oby tak dalej!
A co do tego zjebanego święta to ani razu nie szedłem żebrać do innych w czasach młodości, ani nie obchodzę go teraz i żadnego cukierka nie dam. Dbajmy o polską kulturę, a nie małpujmy "zachód".
Barto
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez szymonf » So lis 01, 2014 11:27:05

Niestety w innych tematach nie wystarczy 'kopiuj-wklej' :wink: Szkoda uwagi na importowane święta.
Piłka nożna dla kibiców!
szymonf
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Merci » So lis 01, 2014 14:59:58

Barto napisał(a):Jestem pod wrażeniem jak pięknie to napisałeś. Te wielkie litery, kropki, przecinki i polskie znaki. Oby tak dalej!

Niestety, przedwczesna radość - to tekst skopiowany z wikipedii, stąd też brak jakichś błędów i poprawna polszczyzna.
Ale odniosę się też do tematu - dla mnie to coś, to jedna wielka żenada. Mam wrażenie, że część naszych rodaków wszystko co z innych krajów uważa za lepsze niż to, co polskie. Stąd też mamy różnego rodzaju haloweeny, którymi się co niektórzy podniecają i tym podobne niby-zwyczaje. Lada chwila będą nam próbowali wmówić, że mamy jeść na wigilię indyka zamiast tradycyjnej kolacji wigilijnej z opłatkiem, bo przecież kolacja i opłatek to takie polskie, a więc złe. Potem zaczerpniemy coś z Niemiec lub z Hiszpanii, a potem... aż boję się pomyśleć
Merci
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez molnar » Wt lis 04, 2014 21:21:03

Merci napisał(a):
Barto napisał(a):Jestem pod wrażeniem jak pięknie to napisałeś. Te wielkie litery, kropki, przecinki i polskie znaki. Oby tak dalej!

Niestety, przedwczesna radość - to tekst skopiowany z wikipedii, stąd też brak jakichś błędów i poprawna polszczyzna.
Ale odniosę się też do tematu - dla mnie to coś, to jedna wielka żenada. Mam wrażenie, że część naszych rodaków wszystko co z innych krajów uważa za lepsze niż to, co polskie. Stąd też mamy różnego rodzaju haloweeny, którymi się co niektórzy podniecają i tym podobne niby-zwyczaje. Lada chwila będą nam próbowali wmówić, że mamy jeść na wigilię indyka zamiast tradycyjnej kolacji wigilijnej z opłatkiem, bo przecież kolacja i opłatek to takie polskie, a więc złe. Potem zaczerpniemy coś z Niemiec lub z Hiszpanii, a potem... aż boję się pomyśleć

A zastanawiales sie z czego sie to wzielo w Polsce, to papugowanie wszystkiego co zagranica a szczegolnie tego wzietego z krajow anglo-saskich.
molnar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez fartalik » Wt lis 24, 2015 12:41:55

Dokładnie, zamiast propagować polskie tradycje to my bierzemy jakieś zupełnie Nam obce, nie związane z polską historią ;/
fartalik
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Vebelris » Pt lis 27, 2015 14:36:23

Dzisiaj jest czarny piątek też świeto które wywiodło się z ameryki bardzo fajne bo można gry kupić w -70% zniżki teraz przygotowywuje się do zakupu jakieś fajnej.
Vebelris
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Archiwum - inne